Cieniowane włosy – komu pasują i jak je stylizować?
UrodaWłosy

Cieniowane włosy – komu pasują i jak je stylizować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Cieniowanie to technika ścinania włosów, w której każda ich warstwa ma inną długość. Nadaje to efekt objętości i lekkości. Do jakiego typu włosów sprawdzi się cieniowanie?

Cieniowanie to ponadczasowy sposób ścinania włosów. Sprawdza się na różnych długościach i na różnych typach włosów. Dobrze wykonane cięcie podkreśli atuty i zamaskuje drobne mankamenty. Posiadaczki jakich włosów powinny pomyśleć o cieniowaniu?

Cięcie dla włosów kręconych

Cieniowanie kręconych włosów pozwala wydobyć skręt i osiągnąć efekt burzy loków od czubka głowy. Bardzo często kręcone włosy są oklapnięte u nasady. Obcięcie włosów kręconych na tę samą długość może dawać efekt smutnej i ciężkiej fryzury. Z pomocą przychodzi dobrze wykonane cieniowanie. Dzięki tej technice włosy nabiorą objętości i lekkości. Loki będą układać się na całej ich długości.

Cieniowanie pozwala wydobyć skręt włosów. Musi być jednak wykonane profesjonalnie, tak aby nie osiągnąć efektu rzadkich i lichych włosów. Profesjonalny fryzjer, specjalizujący się we włosach kręconych i falowanych, pomoże nam dobrać odpowiednie cieniowanie. Dzięki takiemu cięciu włosy nie tylko będą ładniej się kręcić, ale również mniej plątać. Znacznie ułatwi to ich rozczesywanie.

Fryzura odpowiednia dla cienkich włosów

Delikatne cieniowanie sprawdzi się idealnie u posiadaczek cienkich włosów. Dzięki takiemu cięciu możemy uzyskać wizualny efekt większej objętości i zagęszczenia. Na cienkich włosach trzeba natomiast zachować umiar w cieniowaniu. Nadmierne ich wystrzępienie i przerzedzenie może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Włosy będą wyglądały na jeszcze cieńsze, zniszczone i poszarpane.

Przerzedzenie włosów gęstych i długich

Cieniowanie to pomysł na fryzurę dla posiadaczek włosów długich, a także tych, które mają gęste czupryny. Długie włosy, dzięki cieniowaniu, będą się ładnie układać na całej długości i przy twarzy. Zebrane w kucyk także będą sprawiać wrażenie bardziej bujnych. Wycieniowane, długie włosy dają możliwość różnego ich układania: z rozpuszczoną grzywką lub spiętą wycieniowaną górą i rozpuszczonymi włosami spod spodu. Dla osób z grubymi i gęstymi włosami cieniowanie to sposób na zmniejszenie ich ciężaru. Takie rozwiązanie jest idealne chociażby latem, gdy w upalne dni pragniemy lekkości i przewiewu.\

Fot. Masha Raymers/Pexels

Jak układać wycieniowane włosy?

Zaletą cieniowanych włosów jest to, że nie wymagają one specjalnego układania. Jeżeli włosy są dobrze przycięte, w sposób dopasowany do ich typu, cieniowanie rozwiązuje problem układania.

Cieniowane włosy możemy prostować, kręcić i delikatnie wywijać. Każdy sposób stylizacji będzie tu odpowiedni. Kręcone włosy warto suszyć głową do dołu, za pomocą dyfuzora lub przy delikatnym ich ugniataniu. Cienkie włosy warto układać na okrągłej szczotce. Dzięki temu uniesiemy je od nasady i dodamy dodatkowej objętości.

Z pomocą przy układaniu włosów cieniowanych przyjdą nam preparaty dodające objętości, podkreślające skręt loków lub wygładzające. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie aktualnie nam zależy. Przed użyciem lokówki lub prostownicy włosy należy zabezpieczyć preparatem przeznaczonym do chronienia włosów przed działaniem wysokiej temperatury. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do ich zniszczenia.

Kto nie będzie zadowolony z cieniowania?

Włosy cieniowane relatywnie trudno upiąć. Poprzez różne długości i wystrzępienie włosy słabo trzymają się spięte gumką lub splecione w warkocz. Taka fryzura wymaga dodatkowych gadżetów: spinek, wsuwek i opasek. Muszą się z tym liczyć przede wszystkim posiadaczki krótkich włosów. Wycieniowanie włosów długich nie rodzi takich problemów.

Cieniowanie nie sprawdzi się także u posiadaczek bardzo słabych i suchych włosów. Włosy zniszczone farbowaniem, rozjaśnianiem, suche i ekstremalnie cienkie po wycieniowaniu będą wyglądały jeszcze gorzej. W takim wypadku lepiej postawić na proste cięcie i intensywną regenerację włosów.

Zdjęcie główne: ansyvan/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Perfumy na lato – jakich zapachów używać w czasie upałów?
Perfumy na lato – jakich zapachów używać w czasie upałów?
Dowiedz się, z czego to wynika i jakie perfumy okażą się odpowiednie na gorącą porę.
Uwielbiasz zakupy? Startuje modowy livestream w Galerii Młociny
Uwielbiasz zakupy? Startuje modowy livestream w Galerii Młociny
Chcesz upolować najmodniejsze kolekcje bez wychodzenia ze swojego domu? Sprawdź, czym jest najnowsza akcja Galerii Młociny
Pomoce do terapii sensorycznej: Wspomaganie rozwoju poprzez stymulację zmysłów
Pomoce do terapii sensorycznej: Wspomaganie rozwoju poprzez stymulację zmysłów
Pomoce do terapii sensorycznej: Kluczowe narzędzia w stymulacji i rozwoju zmysłów.
Ostatnie wpisy