Powiększanie ust kwasem hialuronowym – to warto wiedzieć
Uroda

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – to warto wiedzieć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z symboli kobiecości są pełne, symetryczne usta. To właśnie one w pierwszej kolejności przyciągają wzrok. Niestety wiele kobiet boryka się z ich asymetrią, nieatrakcyjnym wyglądem czy brakiem jędrności. Jest jednak sposób na uzyskanie seksownych ust, a jest nim zabieg medycyny estetycznej.

Jak wygląda powiększanie ust?

Zabieg ten ma na celu powiększyć i wymodelować usta, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Wykorzystuje się do niego kwas hialuronowy, który w odpowiednio dobranej dawce jest wstrzykiwany w usta. Co ważne, jest on mało inwazyjny i bezpieczny, jednakże musi być wykonany przez lekarza medycyny estetycznej.

O czym musisz pamiętać przed i po wykonanym zabiegu?

Przed zabiegiem skonsultuj swoje oczekiwania z lekarzem, który określi czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania. Parę dni przed powiększeniem ust kwasem, zrezygnuj ze środków zawierających w składzie aspirynę oraz z leków przeciwzapalnych. Nie zażywaj także kąpieli słonecznych, zarówno tych bezpośrednich na słońcu, jak i w solarium. Nie korzystaj z sauny, a także nie przeciążaj zbytnio swojego organizmu. Zadbaj o swoje nawodnienie – prawidłowy poziom wody w organizmie, ułatwi cząsteczkom kwasu hialuronowego w związaniu się. Najlepiej, jeśli dobę przed zabiegiem wypijesz minimum 3 litry wody. Po powiększeniu ust nie wystawiaj się na działanie promieni słonecznych i zrezygnuj z wysiłku fizycznego. W dalszym ciągu pij spore ilości wody i nie jedz gorących posiłków.

Kiedy warto wybrać zabieg powiększania ust?

Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

  • małe usta,
  • asymetryczność,
  • zmarszczki wokół ust,
  • brak jędrności ust,
  • wysuszone usta,
  • opadające kąciki.
 Andrea Piacquadio/Pexels

Czy każdy może powiększyć swoje usta kwasem hialuronowym?

Tak, jak w przypadku pozostałych zabiegów medycyny estetycznej, tak i przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym, istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Takie procedury nie są wykonywane u pacjentek w ciąży oraz tych karmiących. Do przeciwwskazań zalicza się również: infekcje, niewyrównaną cukrzycę oraz nowotwory. 

Jak wyglądają usta bezpośrednio po zabiegu?

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego usta są opuchnięte –  taki stan trwa zazwyczaj do 3 dni. Niekiedy pojawiają się małe siniaki, które znikają po 4 dniach. Przez pierwsze 2-3 dni usta mogą być twarde i wrażliwe na bodźce. Efekt końcowy można zauważyć po tygodniu od przeprowadzonego zabiegu. 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje długotrwałe efekty, które są widoczne około roku. Czas ich utrzymywania się zależy od różnych czynników, takich jak: typ skór, tryb życia, czy wiek.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym należy do bardzo bezpiecznych zabiegów. Jest mało inwazyjny, a podczas niego korzysta się z substancji, która odznacza się naturalnym pochodzeniem. Właściwie od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie będziesz więc zmagać się z długim i uciążliwym okresem rekonwalescencji. Niewielka opuchlizna szybko zniknie, a usta będą prezentować się estetycznie. Proces wstrzykiwania kwasu przeprowadzany jest pod znieczuleniem, nie jest więc to zabieg bolesny, aczkolwiek możesz podczas niego odczuć delikatny dyskomfort. 

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym jest coraz popularniejszym zabiegiem. Korzystają z niego nie tylko celebryci i influencerzy, ale również coraz częściej osoby, które chcą po prostu móc cieszyć się z atrakcyjnego wyglądu, bez użycia skalpela. Zabieg ten nie trwa długo, a już po jednym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego uzyskuje się doskonały efekt, utrzymujący się przez rok. 

Fot.  Shiny Diamond/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pojemniki obiadowe — Twoje niezawodne rozwiązanie do przechowywania posiłków
Pojemniki obiadowe — Twoje niezawodne rozwiązanie do przechowywania posiłków
Dzięki pojemnikom przygotowane posiłki będą zawsze pod ręką, a Ty będziesz mógł cieszyć się smakiem domowych potraw, gdziekolwiek jesteś.
W jakich okolicznościach warto skorzystać z psychoterapii dla młodzieży?
W jakich okolicznościach warto skorzystać z psychoterapii dla młodzieży?
Psychoterapia dla młodzieży może być niezwykle wartościowym narzędziem, które pomaga w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami i problemami emocjonalnymi.
Najmodniejsze stroje kąpielowe 2021
Najmodniejsze stroje kąpielowe 2021
Sprawdź, jakie trendy rządzą w nadchodzącym sezonie letnim!
Ostatnie wpisy