Ubezpieczenie sportowe – co powinno zawierać?
Zdrowie i fitness

Ubezpieczenie sportowe – co powinno zawierać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże, podczas których zamierzasz aktywnie spędzać czas, pełne przygód i ekstremalnych wrażeń mogą być objęte pewnym tymczasowym ubezpieczeniem sportowym. To ono daje najbardziej kompleksową ochronę i pomoc w nieszczęśliwych wypadkach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego ubezpieczenia? Dowiedz się więcej.

Co daje ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie sportowe to forma ochrony, którą można dodatkowo wykupić, jeżeli czas spędzany na urlopie będzie obfitował w aktywność fizyczną taką jak narciarstwo, pływanie, nurkowanie, skok ze spadochronem itd. Należy mieć na uwadze, że te formy ubezpieczenia są skierowane wyłącznie do sportowców amatorów. Tym samym osoby, które wyjeżdżają po to, aby uprawiać sport w sposób profesjonalny, brać udział w zawodach lub innych formach współzawodnictwa, są zwykle z niego wykluczone.

Ubezpieczenie sportowe pozwala uzyskać odszkodowanie i pomoc w wielu różnych sytuacjach m.in.: 

 • pokrywa wydatki na leczenie, ratowanie i pobyt w szpitalu,
 • ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej w danym kraju,
 • gwarantuje przedłużenie pobytu z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego.

Ponadto dobra polisa uwzględnia także:

 • OC sportowe,
 • odszkodowanie w przypadku zagubienia, uszkodzenia lub opóźnienia otrzymania bagażu po przybyciu do miejsca docelowego samolotem,
 • rekompensatę w wyniku odwołania lub opóźnienia lotu,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Więcej na temat korzyści z ubezpieczenia sportowego przeczytasz na: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-sportowe.

Jakie sporty uwzględnia ubezpieczenie sportowe?

Podczas podpisywania umowy ubezpieczenia sportowego bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie sporty można w nim uwzględnić. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe stosują swoje ubezpieczenie do każdej wykonywanej aktywności fizycznej, a w innych przypadkach możliwe jest, że gwarancje ograniczają się do określonych dyscyplin. Najczęściej ubezpieczyciele dzielą sporty na kategorie: 

 • lądowe (np. wspinaczka i turystyka górska, jazda konna, motocross, gokarty, quady, motocykle),
 • powietrzne (np. skoki spadochronowe, lot helikopterem, paralotniarstwo, lot szybowcem lub balonem),
 • wodne (np. nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, żeglarstwo, podróż katamaranem),
 • zimowe (np. jazda na nartach, snowboard, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe).

Dodatkowo wygodnie jest również sprawdzić, czy ubezpieczenie jest ważne w dowolnym miejscu na świecie, czy też jest ograniczone do zakresu danego kraju.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie sportowe?

Taka forma polisy jest rozszerzeniem ogólnej ochrony turystycznej. Najlepiej zacząć od wykupienia ubezpieczenia turystycznego od rankomat.pl, a potem dobrać ofertę, która rozszerzy je na aktywność sportową. Za taką opcję zwykle płaci się kilka złotych dziennie, co w porównaniu z zabezpieczeniem, jakie daje, jest bardzo opłacalne.

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu sportowym i lepiej wybrać takie, które oferuje jak największy zakres ochrony. Wówczas można spokojnie cieszyć się wyjazdem i sportem, bez obaw, że w razie kontuzji, wypadku, zachorowania itd. nie zostanie udzielona pomoc.

Zdjęcie główne: Brad Barmore/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stretch.my.therapy – darmowe zajęcia online
Stretch.my.therapy – darmowe zajęcia online
Zajecia ze stretchingu pozwolą Ci zachować piękną sylwetkę i dobre samopoczucie.
Gdzie może się odbywać spływ kajakowy?
Gdzie może się odbywać spływ kajakowy?
Spływ kajakowy to doskonała forma aktywności dla osób, które lubią wodne atrakcje i chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Taka forma spędzenia czasu daje możliwość aktywnego wypoczynku, relaksu, a także niesamowitych wrażeń związanych z przepływaniem przez różne tereny. Gdzie zatem można zorganizować taki spływ?
Jak odpowiednio dobrać strój ochronny do specyfiki swojej pracy?
Jak odpowiednio dobrać strój ochronny do specyfiki swojej pracy?
Podpowiadamy, jak dobrać idealny strój ochronny do swojej branży. Poznaj istotę dobrze dobranej odzieży roboczej i jej wpływ na efektywność pracy.
Ostatnie wpisy