Ubezpieczenie sportowe – co powinno zawierać?
Zdrowie i fitness

Ubezpieczenie sportowe – co powinno zawierać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże, podczas których zamierzasz aktywnie spędzać czas, pełne przygód i ekstremalnych wrażeń mogą być objęte pewnym tymczasowym ubezpieczeniem sportowym. To ono daje najbardziej kompleksową ochronę i pomoc w nieszczęśliwych wypadkach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego ubezpieczenia? Dowiedz się więcej.

Co daje ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie sportowe to forma ochrony, którą można dodatkowo wykupić, jeżeli czas spędzany na urlopie będzie obfitował w aktywność fizyczną taką jak narciarstwo, pływanie, nurkowanie, skok ze spadochronem itd. Należy mieć na uwadze, że te formy ubezpieczenia są skierowane wyłącznie do sportowców amatorów. Tym samym osoby, które wyjeżdżają po to, aby uprawiać sport w sposób profesjonalny, brać udział w zawodach lub innych formach współzawodnictwa, są zwykle z niego wykluczone.

Ubezpieczenie sportowe pozwala uzyskać odszkodowanie i pomoc w wielu różnych sytuacjach m.in.: 

 • pokrywa wydatki na leczenie, ratowanie i pobyt w szpitalu,
 • ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej w danym kraju,
 • gwarantuje przedłużenie pobytu z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego.

Ponadto dobra polisa uwzględnia także:

 • OC sportowe,
 • odszkodowanie w przypadku zagubienia, uszkodzenia lub opóźnienia otrzymania bagażu po przybyciu do miejsca docelowego samolotem,
 • rekompensatę w wyniku odwołania lub opóźnienia lotu,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Więcej na temat korzyści z ubezpieczenia sportowego przeczytasz na: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-sportowe.

Jakie sporty uwzględnia ubezpieczenie sportowe?

Podczas podpisywania umowy ubezpieczenia sportowego bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie sporty można w nim uwzględnić. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe stosują swoje ubezpieczenie do każdej wykonywanej aktywności fizycznej, a w innych przypadkach możliwe jest, że gwarancje ograniczają się do określonych dyscyplin. Najczęściej ubezpieczyciele dzielą sporty na kategorie: 

 • lądowe (np. wspinaczka i turystyka górska, jazda konna, motocross, gokarty, quady, motocykle),
 • powietrzne (np. skoki spadochronowe, lot helikopterem, paralotniarstwo, lot szybowcem lub balonem),
 • wodne (np. nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, żeglarstwo, podróż katamaranem),
 • zimowe (np. jazda na nartach, snowboard, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe).

Dodatkowo wygodnie jest również sprawdzić, czy ubezpieczenie jest ważne w dowolnym miejscu na świecie, czy też jest ograniczone do zakresu danego kraju.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie sportowe?

Taka forma polisy jest rozszerzeniem ogólnej ochrony turystycznej. Najlepiej zacząć od wykupienia ubezpieczenia turystycznego od rankomat.pl, a potem dobrać ofertę, która rozszerzy je na aktywność sportową. Za taką opcję zwykle płaci się kilka złotych dziennie, co w porównaniu z zabezpieczeniem, jakie daje, jest bardzo opłacalne.

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu sportowym i lepiej wybrać takie, które oferuje jak największy zakres ochrony. Wówczas można spokojnie cieszyć się wyjazdem i sportem, bez obaw, że w razie kontuzji, wypadku, zachorowania itd. nie zostanie udzielona pomoc.

Zdjęcie główne: Brad Barmore/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Peeling do skóry głowy – jak wykonać?
Peeling do skóry głowy – jak wykonać?
Czy wiesz, że jest zabieg, który może sprawić, że kosmetyki do włosów, których używasz, będą lepiej wnikać? Zrób peeling skóry głowy – podpowiadamy, jak go wykonać.
Jesienna chandra dopadła również Ciebie? Sprawdź, jak możesz sobie z nią poradzić!
Jesienna chandra dopadła również Ciebie? Sprawdź, jak możesz sobie z nią poradzić!
Jesienna chandra może być uciążliwa, ale są sposoby na walkę z gorszym nastrojem. Podpowiadamy, jak można poprawić sobie humor.
Weź udział w zajęciach Core Pilates i popraw kondycję swojego kręgosłupa!
Weź udział w zajęciach Core Pilates i popraw kondycję swojego kręgosłupa!
Core PIlates pozytywnie wpływa nie tylko na postawę ciała oraz uczucie ucisku w kręgosłupie, ale także wspomaga pracę układu trawiennego i wzmacnia mięśnie.
Ostatnie wpisy