Po czym poznać, że on naprawdę Cię kocha?
PsychologiaRelacje

Po czym poznać, że on naprawdę Cię kocha?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Zakochanie to najpiękniejszy stan w życiu. Możesz jednak czuć się trochę spięta, jeśli jedno pytanie nie daje Ci spokoju: czy on Cię szczerze kocha? 

Nie jest tajemnicą, że mężczyźni i kobiety na różne sposoby okazują swoje uczucia. Podczas gdy kobieta czeka na lawinę wyznań miłosnych, mężczyzna potulnie prostuje zabłąkany kosmyk jej włosów. Po czym poznać, że on naprawdę Cię kocha? Podpowiadamy!

Jest gotowy na kompromisy

Kochający mężczyzna jest gotów przyznać się do własnych pomyłek i poddać się swojej wybrance, nawet jeśli będzie to dla niego prawdziwy sprawdzian. Zakochany mężczyzna szanuje opinię swojej kobiety i nie jest to dla niego pusty frazes. Dlatego jest w stanie iść na kompromisy, zapominając o swoim uporze. A jeśli powierzył Ci swój samochód – to mówi samo za siebie!

Zawsze jest gotów coś naprawić

Z kochającym mężczyzną możesz zapomnieć, gdzie w domu jest młotek i gdzie trzeba wkręcić żarówkę. Postrzega to jako świetną okazję do wykazania się praktycznymi umiejętnościami i udowodnienia, że ​​będzie dobrym mężem. Nawiasem mówiąc, jeśli wystarczy go raz poprosić o zrobienie czegoś, jest to znak, że naprawdę bardzo mu na Tobie zależy.

Gotuje dla Ciebie

Jeśli mężczyzna gotuje dla Ciebie, to z pewnością jest miłość. Badania potwierdzają, że mężczyźni, którzy gotują, potrafią wyjść ze swojej strefy komfortu. Często oznacza to także miłość i poświęcenie.

Mowa ciała – przyjrzyj się jego postawie

Przyglądając się bliżej wskazówkom niewerbalnym, ważne jest, aby zrozumieć, o czym mówi mowa ciała Twojego mężczyzny. Pozycja, w której mężczyzna siedzi z rozstawionymi nogami, może być irytująca w transporcie publicznym, ale kiedy robi to podczas komunikacji z Tobą, to już jest dobry znak. Ten niewerbalny sygnał wskazuje na jego zainteresowanie Tobą – to znaczy, że jest na Ciebie otwarty.

Gestykulowanie także jest znakiem, że mężczyzna chce zrobić na Tobie wrażenie. Jeśli ruchy jego rąk wydają się nieco przesadzone, to wyraźnie podświadomie chce przyciągnąć Twoją uwagę, demonstrując swoje rozluźnienie i siłę. Im swobodniejsza jest jego postawa (to znaczy: im więcej miejsca zajmuje w przestrzeni), tym bardziej oczywiste jest jego pragnienie pokazania swojej wagi i zdobycia Twojej przychylności.

Fot. Oziel Gómez/Unsplash

Potrafi Cię naprawdę słuchać

Naprawdę zainteresowany Tobą mężczyzna będzie Cię słuchać z zainteresowaniem i bez rozpraszania się. Takim zachowaniem mężczyzna pokazuje, że jesteś dla niego ważna. Jeśli pamięta wszystkie tematy, o których rozmawialiście, i przypomina Ci najdrobniejsze szczegóły Twoich odpowiedzi, to zdecydowanie jest w Tobie zakochany.

Prawi Ci komplementy

Wydawałoby się to oczywiste. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kansas potwierdzają, że mężczyzna zawsze znajdzie sposób, by pochwalić kobietę, którą kocha. Jest to rodzaj wyznania podziwu, bez wypowiadania słów „kocham cię”. Zwróć uwagę, jakie komplementy mówi Ci Twój mężczyzna – czy odnoszą się one do Twoich cech fizycznych lub cech charakteru? Komplementy na temat Twojej dobroci, szczerości i oddania wskazują, że naprawdę Cię ceni i troszczy się o Ciebie.

Zadaje Ci osobiste pytania

Zakochany mężczyzna chce wiedzieć więcej o kobiecie, którą kocha. Jeśli Twój wybranek zadaje Ci wiele pytań, na przykład, będzie chciał poznać Twoją opinię na temat jakiegoś problemu lub zapyta o Twoje zainteresowania i aspiracje, to znak, że Cię potrzebuje. 

Zadając Ci osobiste pytania, mężczyzna nie tylko ma nadzieję, że Cię lepiej pozna, ale także szuka między Wami głębszego połączenia.

Główne „znaki” miłości:

  • W jego słowach słyszysz tyle ciepła i troski, że jesteś gotowa w nich utonąć. Czasami myślisz, że nikt wcześniej nie rozmawiał z Tobą z taką miłością!
  • Tworzy plany na przyszłość, w których główna rola przypada Tobie i nie wyobraża sobie życia bez Ciebie! 
  • Jest bardziej zainteresowany Twoim życiem niż Twoja mama. 
  • Pyta Cię o wszystko: jak wyglądało Twoje dzieciństwo, co chcesz robić w weekend, jak widzisz swoją przyszłość i dlaczego nie lubisz selera! Jest naprawdę zainteresowany tym, aby dowiedzieć się wszystkiego o Tobie.
  • Doskonale pamięta wszystko, co mówisz. 
  • Kochający facet próbuje przeznaczyć co najmniej pół godziny dziennie na komunikację z Tobą. Nie ignoruje Cię przez wiele dni, a nawet tygodni. 
  • Traktuje Cię bardzo ostrożnie i nigdy nie skrzywdzi Cię nieprzemyślanymi słowami, obelgami i niegrzecznym zachowaniem. 
  • Zakochany mężczyzna jest zainteresowany Waszym związkiem i próbuje go poprawić. Nigdy nie ucieknie, jeśli pojawią się w nim trudności. 
  • Rozpieszcza Cię miłymi niespodziankami, prezentami, kwiatami, próbuje dowiedzieć się, jakie kwiaty i słodycze lubisz.
  • Wyczuwa zmiany w Twoim nastroju i próbuje się dowiedzieć, dlaczego jesteś smutna, i nie odchodzi, gdy widzi Twoje łzy.

Kochający partner będzie chciał dla Ciebie tego, co najlepsze, a w dodatku będzie starał się być lepszy dla Ciebie. Jeśli co najmniej 5 z powyższych znaków jest obecnych w Twoim związku, spieszymy Ci pogratulować! On cię kocha! A jeśli żaden z nich nie pasował, to zastanów się dobrze, czy warto spędzać czas z osobą, która nie traktuje Cię poważnie.

Fot. Vitor Pinto/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Opóźniony i odwołany lot – co zrobić?
Opóźniony i odwołany lot – co zrobić?
Dowiedz się, jakie kroki możesz podjąć, jeśli Twój lot jest odwołany lub opóźniony o kilka godzin.
Jak stylizować sukienki midi na różne okazje: poradnik dla współczesnej kobiety
Jak stylizować sukienki midi na różne okazje: poradnik dla współczesnej kobiety
Odkryj, jak różnorodnie można stylizować sukienki midi, uwzględniając różne okazje i typy sylwetek. Dowiedz się, jakie dodatki wybrać, by podkreślić atuty twojej kreacji.
Najlepsze aplikacje do zarządzania swoim czasem
Najlepsze aplikacje do zarządzania swoim czasem
Masz problem z organizacją zadań? Poznaj aplikacje, które pozwolą Ci efektywnie zarządzać swoim czasem!
Ostatnie wpisy