Ekologia w domu – przydatne akcesoria
Dom i ogród

Ekologia w domu – przydatne akcesoria

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trend na ekologiczne rozwiązania nie mija, a co więcej, stale się rozwija. Dowiedz się więc, jak również i Ty możesz wesprzeć planetę swoimi decyzjami konsumenckimi i poznaj kilka przydatnych akcesoriów, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej ekologiczny.

Filtrowanie wody

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu ekologiczne rozwiązania, warto zacząć od wody. Aby znacząco zmniejszyć ilość produkcji plastiku, warto zainteresować się dzbankami oraz butelkami filtrującymi. Dzięki nim możesz bez problemu pić wodę z kranu, a co za tym idzie, zaprzestać kupowania plastikowych butelek. Ponadto, na rynku znajdziesz wiele różnych filtrów, na przykład do wody alkalicznej oraz z dodatkiem wapna, które sprawią, że przefiltrowana woda będzie jeszcze zdrowsza. 

Ekologiczne środki czystości

Świetnym sposobem na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań do swojego gospodarstwa domowego są również eko detergenty. Klasyczna chemia ma w sobie wiele składników, które są szkodliwe dla naszej planety. Ekologiczne środki czystości są zaś w pełni naturalne i bezpieczne dla środowiska. Ponadto, tego typu detergenty są także znacznie zdrowsze dla Ciebie i innych domowników. Naturalne środki czystości możesz z powodzeniem kupić w sklepia, lub przygotować samodzielnie na przykład na bazie octu oraz sody oczyszczonej z dodatkiem skórki cytrynowej neutralizującej zapach. W ekologicznym sprzątaniu pomogą Ci także akcesoria takie jak naturalne ściereczki czy kroplomierz.

Gadżety do domu

Eko możesz być na wiele różnych sposobów. Oprócz najbardziej oczywistych metod możesz także postawić na nietypowe i ciekawe rozwiązania. Świetnym pomysłem są na przykład ekologiczne gadżety, które przydadzą się w Twoim domu oraz wykonane są w pełni z naturalnych składników. Jedną z bardziej interesujących propozycji są akcesoria takie jak termofor z pestek wiśni czy inne produkty w pełni z recyklingu.

Fot. Content Pixie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe pomysły na aranżację swojego ogrodu! Nasze pomysły i rozwiązania!
Ciekawe pomysły na aranżację swojego ogrodu! Nasze pomysły i rozwiązania!
Ogród to pewnego rodzaju wizytówka całego domu. Dobrze opracowany i zagospodarowany może być miejscem odpoczynku przez większą część roku. Jeśli został on jednak zaniedbany, chociażby z powodu braku czasu, warto poświęcić chwilę w celu jego odnowienia.
Regeneracja mięśni po treningu: Najlepsze strategie dla sportowców
Regeneracja mięśni po treningu: Najlepsze strategie dla sportowców
W tym artykule przyjrzymy się najskuteczniejszym strategiom regeneracji mięśni, które mogą pomóc sportowcom w maksymalizacji wyników i minimalizacji ryzyka kontuzji.
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Paznokcie pastelowe to hit tego lata. Jak je wykonać? Najlepsze inspiracje
Pastele są hitem tego lata, nie tylko na ubraniach. Koniecznie sprawdź, jak wykonać pastelowy manicure.
Ostatnie wpisy