Jak urządzić duże mieszkanie w kamienicy?
Dom i ogród

Jak urządzić duże mieszkanie w kamienicy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Z pozoru wydaje się, że to urządzenie mikrokawalerki jest prawdziwym wyzwaniem, często wcale nie łatwiej jest umeblować przytulnie duże mieszkania. Kamienice zazwyczaj oferują bardzo duże mieszkania z wysokim sufitem i ogromnymi pomieszczeniami. Jak sprawić, by takie pokoje były przytulne i panowała w nich domowa, ciepła atmosfera? Podpowiadamy! 

Największe trudności przy urządzaniu dużych pomieszczeń sprawiają salon i sypialnia. Choć duża powierzchnia mieszkania to jego niepodważalny atut, umeblowanie go tak, by nie był zimny i pusty, to nie bułka z masłem. Łazienki w większości kamienic są rozsądnych i wygodnych rozmiarów, a kuchnia, jak wiadomo, im większa, tym lepsza. Żeby duże mieszkanie w kamienicy nie sprawiało wrażenia wiecznie niewykończonego, warto podczas jego urządzania zastosować poniższe patenty.   

Przesłony na okna   

Charakterystyczną cechą mieszkań w starych kamienicach są wysokie sufity. Co za tym idzie, zwykłe okna przypominają wymiarami drzwi balkonowe. Oczywistym plusem jest tutaj fakt, że dzięki temu pomieszczenia w mieszkaniu są jasne i słoneczne. Problem rodzi się jednak, gdy po zmroku trzeba je zasłonić przed ciekawskimi sąsiadami i przechodniami. Tradycyjne rolety lub żaluzje spełnią to zadanie, ale ich design sprawia, że w tak dużych pomieszczeniach mogą tworzyć mocno industrialny wystrój. Dużo lepszym rozwiązaniem będą na przykład rolety zewnętrzne elektryczne lub rolety screen, które również montuje się na zewnątrz okna. Takie przesłony okienne kupisz na stronie http://roletycross.pl/realizacje/oferta-rolety-screen/. Tego rodzaju rolety umożliwiają założenie firan i zasłon, co wprowadzi do pokoi ciepły, przytulny klimat.   

Drzwi wejściowe do mieszkania   

Problemem wielu kamienic są nieszczelne drzwi wejściowe. Stare drzwi, które nie były wymieniane od pięćdziesięciu lat, często posiadają wiele wad i niedociągnięć. O ile na wysokich piętrach nieszczelne drzwi nie są aż tak dużym problemem, tak na parterze jest to poważne utrudnienie. Wymiana drzwi wejściowych w starych kamienicach może być problematyczna, ponieważ na każdą zmianę należy zgłaszać do administracji, by uzyskać zgodę na remont. Duże, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe, idealne do mieszkania w kamienicy możesz kupić na stronie https://inspiro.online/drzwi-dwuskrzydlowe. Dzięki wymianie drzwi mieszkanie może zyskać dużo bardziej nowoczesny charakter. Jeśli chcesz urządzić przedpokój w minimalistycznym lub industrialnym stylu, stare drzwi mogą mocno gryźć się z takim wystrojem. Z kolei do wnętrz w stylu skandynawskim, boho czy retro, oryginalne drzwi ze starej kamienicy będą pasowały doskonale. 

Akcenty koloru   

Na dużych przestrzeniach nie najlepiej sprawdzają się jednolite kolory. Wystrój wnętrza powinien być jak najbardziej różnorodny, aby pomieszczenie wydawało się jak najbardziej zapełnione. Tekstylia, takie jak dywany, zasłony, poduszki czy narzuty są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, ponieważ wypełniają puste przestrzenie i tworzą przytulny klimat. Jeśli chcesz, żeby mieszkanie było ciepłe i nastrojowe, postaw na duże meble i wiele akcentów koloru w postaci dodatków. Wazony z suszonymi kwiatami, rośliny w kolorowych osłonkach, ramki ze zdjęciami, obrazy, plakaty – wszystkie te rzeczy tworzą “duszę” wnętrza.

Zdj. główne: HiveBoxx/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz zacząć biegać? O tym musisz pamiętać!
Chcesz zacząć biegać? O tym musisz pamiętać!
Bieganie nie musi kojarzyć się tylko z wysiłkiem i nudą. Przynosi dużo dobrego; pozwala spalić kalorie i poprawić kondycję. Warto jednak popracować nad nastawieniem. Dowiedz się, jak zacząć biegać!
Jak wybrać idealny prezent na emeryturę? Przewodnik po personalizowanych upominkach
Jak wybrać idealny prezent na emeryturę? Przewodnik po personalizowanych upominkach
Zaplanuj najwspanialszy prezent na emeryturę z naszym przewodnikiem. Odkryj, jak personalizowane upominki mogą uczynić ten moment jeszcze bardziej niezapomnianym.
Skutki ukąszenia przez kleszcza
Skutki ukąszenia przez kleszcza
Skutki ukąszenia przez kleszcza mogą być różnorodne i zależą od wielu czynników, takich jak gatunek kleszcza, obecność patogenów oraz reakcja organizmu na ukąszenie.
Ostatnie wpisy