Bezpieczne i sprawdzone place zabaw
Dom i ogród

Bezpieczne i sprawdzone place zabaw

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Plac zabaw to przede wszystkim miejsce, które powinno być szczególnie bezpieczne. Ważne będzie także jego wyposażenie. Duża ilość atrakcji, kolorowe dodatki oraz ciekawe elementy dekoracyjne to właśnie to, co sprawi uśmiech na twarzach najmłodszych. Na rynku znajdziemy wiele firm, które aranżując place zabaw, nie uwzględniają wszystkich potrzeb maluchów. W końcu bawią się tam nie tylko starszaki, ale i dzieci w wieku dwóch czy trzech lat. Jakie powinny być place zabaw dla dzieci oraz co powinno się tam znaleźć?

Jakie powinny być place zabaw dla dzieci?

Nowoczesne place zabaw powinny być przede wszystkim niezawodne, bezpieczne oraz wyróżniać się gwarancją jakości. W ich skład powinno wchodzić wyposażenie oraz dedykowana nawierzchnia, która definiowana jest według specjalnych rozporządzeń. Poza urządzeniami przeznaczonymi dla dzieci, do placu zabaw zalicza się też wyposażenie dodatkowe w postaci ławek, tablic, koszy na śmieci, oświetlenia, zieleni oraz ogrodzenia, które jeszcze do niedawna nie były standardem. 

Plac zabaw to zespół obiektów małej architektury. Oznacza to, że do jego stworzenia potrzebne jest pozwolenie na budowę. Podczas planowania placu zabaw, firma zajmująca się projektem, musi uwzględnić przede wszystkim specyfikę terenu – położenie, ukształtowanie, zieleń, a także wiek użytkowników. Przepisy jasno mówią o tym, że plac powinien znajdować się co najmniej 10 metrów od drogi, śmietników, a także linii okien budynków mieszkalnych. Nie może być on położony też w mniejszej odległości niż 20 metrów od parkingów i torów kolejowych. A co z wyposażeniem?

Co powinno znaleźć się na placu zabaw?

Ciekawy plac zabaw to przede wszystkim taki, który umożliwia dostęp do podstawowych atrakcji, ale nie tylko. Nie ulega wątpliwościom, że nowoczesne place zabaw to już nie tylko huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele i drabinki. Obecnie, dzieci mogą korzystać także z wielu innych udogodnień. Dla najmłodszych doskonałą opcją są bujaki na sprężynie oraz piaskownica z licznymi udogodnieniami. Nie bez znaczenia pozostają tu też trampoliny wbudowane w podłoże oraz specjalne zestawy drewniane przeznaczone dla najmłodszych – pociągi czy zamki. Te i wiele więcej atrakcji oferuje http://www.avisplacezabaw.pl/.

Dla nieco starszych dzieci przygotowuje się linarie oraz ścieżki zdrowia. Na placu zabaw dla dzieci w każdym wieku nie powinno zabraknąć też elementów to street workout. Coraz więcej inwestorów decyduje się również na zbudowanie zewnętrznej siłowni zaraz przy placu zabaw. Może być to ciekawa opcja, aby rodzic spędził aktywnie czas, spoglądając jednocześnie na swoje dziecko.

Fot.: Paula Berto/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwszy przełom w sprawie kurateli nad Britney Spears
Pierwszy przełom w sprawie kurateli nad Britney Spears
Ruch #FreeBritney ma duże powody do radości!
Jak wybrać szampon na słabe, wypadające włosy?
Jak wybrać szampon na słabe, wypadające włosy?
Podstawą kuracji na wypadnie włosów są przede wszystkim badania trychologiczne i przyjmowanie zalecanych kapsułek na nadmierną utratę włosów.
Piękna cera w kilka dni? Poznaj zasadę 60 sekund!
Piękna cera w kilka dni? Poznaj zasadę 60 sekund!
Chcesz się cieszyć piękną i zdrową skórą twarzy? Oto zasada 60 sekund!
Ostatnie wpisy