3 nowości książkowe na jesienne wieczory!
Lifestyle

3 nowości książkowe na jesienne wieczory!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Listopadowe wieczory co raz dłuższe, więc warto znaleźć plan na ich zagospodarowanie. Niezmiennie dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest dobra książka, a tych jesienią nie zabraknie!

Koniec roku od zawsze był czasem premier książkowych. Każdego roku w Krakowie odbywały się największe w Polsce Targi Książki. Niestety ze względu na szalejącą wciąż pandemię wydarzenia odwołano lub przeniesiono do internetu. Nie przeszkodziło to jednak wydawnictwom na wprowadzanie na rynek nowych propozycji literackich. Lista jest długa, ale na potrzeby tego krótkiego zestawienia wybraliśmy dla Was 3 pozycję, na które koniecznie powinniście zwrócić uwagę!

Olga Tokarczuk „Czuły narrator”

Listę rozpoczyna jedna z najwybitniejszych polskich pisarek Olga Tokarczuk. Dzisiaj na rynku pojawiła się jej najnowsza książka. Jest to pierwsza publikacja wydawnicza pisarki zdobycia Literackiej Nagrody Nobla w 2018 roku. Nieprzypadkowy jest tytuł książki – bowiem czuły narrator to wątek otwierający mowę noblowską Olgi Tokarczuk. Mająca dziś premierę książka to zbiór dwunastu wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów polskiej noblistki. Teksty kluczowe, premierowe oraz szeroko komentowana mowa noblowska pisarki. Opowieści snute w twórczości Olgi Tokarczuk, a zebrane w „Czułym narratorze” pozwalają zajrzeć za kulisy pracy pisarki, poznać jej osobiste wspomnienia, a także spróbować spojrzeć na świat z charakterystyczną dla niej wrażliwością. Pozycja obowiązkowa dla miłośników polskiej literatury!

Harlan Coben „Chłopiec z lasu”

Dzisiaj premierę ma również najnowszy kryminał od mistrza gatunku Harlana Cobena. Tym razem amerykański pisarz przeniesie nas do New Jersey pod koniec lat 80. XX wieku. Główny bohater Wilde zajmie się sprawą zaginionej nastolatki, jednocześnie odkrywając mroczne tajemnice własnego pochodzenia. „Chłopiec z lasu” to połączenie thrillera psychologicznego i opowieść akcji w najlepszym wydaniu. Pozycja, która z pewnością nie pozwoli się nudzić podczas długich, jesiennych wieczorów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#Repost @wydawnictwoalbatros ・・・ 💥KONKURS 💥 Zabawa, w której można wygrać najnowszą książkę Harlana Cobena już się rozpoczęła! Mamy dla Was 4 egzemplarze CHŁOPCA Z LASU (2 w miękkiej i 2 w twardej oprawie, wysyłamy losowo). Co zrobić, aby wygrać? Ułóżcie krótki wierszyk do Harlana Cobena, najciekawsze utwory obiecujemy przesłać do autora! 😀 Na Wasze pomysły czekamy do jutra do 14.00! Powodzenia! A żeby było przyjemniej i abyście mieli więcej możliwości wygrania książki, do zabawy zaprosiliśmy facebookowych przyjaciół: Grupę CZYTAMY KRYMINAŁY Grupę UZALEŻNIENI OD MOCNYCH KSIAŻEK HARLAN COBEN POLAND NIE JESTEM STATYSTYCZNYM POLAKIEM, LUBIĘ CZYTAĆ KSIAŻKI WYDWANICTWO ALBATROS na Facebooku Na każdej z wymienionych stron właśnie ruszają konkursy! Nie zwlekajcie, dołączcie do zabawy bo warto! #harlancoben #harlancobenbooks #bookstagram #konkurs #chłopieczlasu #cobenovelove #booklover #reading

Post udostępniony przez Harlan Coben (@harlancoben) Lis 11, 2020 o 5:15 PST

Agnieszka Maciąg „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”

Ostania książka na liście to najnowsze dzieło Agnieszki Maciąg, która podpowiada czytelnikom, jak mimo nieprzewidalności dzisiejszczych czasów odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę do pokonywania wszelkich przeszkód, odkryć drzemiący w nas potencjał i zrozumieć, że nic nie dzieje się przez przypadek. Książka radzi, jak mierzyć się ze swoimi lękami, podejmować ryzyko i wszelkie wyzwania traktować jako szansę na rozwój.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie worki na śmieci wybrać?
Jakie worki na śmieci wybrać?
Worki na odpady występują w rozmaitych formach. Wybierając tę właściwą dla siebie, znacznie zwiększysz komfort codziennego życia.
Jak wygląda kurs językowy?
Jak wygląda kurs językowy?
Chcesz zapisać się na kurs językowy, jednak nie wiesz, czego możesz się na nim spodziewać? Podpowiadamy, jak wyglądają kursy językowe!
Walka z samotnością w miastach? Sprawdź, jakie rozwiązanie może okazać się pomocne
Walka z samotnością w miastach? Sprawdź, jakie rozwiązanie może okazać się pomocne
W dzisiejszych czasach, samotność jest jednym z najważniejszych wyzwań społecznych, z którymi borykają się mieszkańcy miast. Według statystyk, aż 73% ludzi w wieku 18-22 lat w USA i co czwarty dorosły Polak doświadcza tego problemu. Samotność jest uważana za chorobę XXI wieku, która wymaga działań mających na celu jej redukcję.
Ostatnie wpisy