Polacy po pandemii. Jak wygląda zdrowie psychiczne naszych rodaków?
Psychologia

Polacy po pandemii. Jak wygląda zdrowie psychiczne naszych rodaków?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Właśnie mija 2 lata i 10 miesięcy od pierwszego śmiertelnego i potwierdzonego przypadku z powodu koronawirusa SARS-COV-2, który został odnotowany 11 stycznia 2020 roku w Chinach. Od tamtej pory, według statystyk, śmierć poniosło 6,5 mln osób na całym świecie. Wielu straciło swoich bliskich w krótkim czasie, co mogło się odbyć na ich zdrowiu psychicznym. W mediach i w Internecie słyszymy o pogarszającej się sytuacji wśród naszych rodaków, którzy długi czas byli zamknięci w domach, a kontakt ograniczał się do wideokonferencji lub rozmów telefonicznych. Jak odbudować siebie i radość z życia? Czy warto skorzystać z pomocy psychologa? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Stres, obniżenie nastroju, zaburzenia snu, nadwaga. Z tymi problemami zmagają się Polacy po zamknięciu w domach

Przez długi okres czasu nie funkcjonowały siłownie, restauracje, nie odbywały się koncerty, imprezy a nawet mecze na stadionach. Cierpieli na tym właściciele biznesów, którzy z dnia na dzień zostali bez dochodów. Pracownicy, którzy z tego powodu stracili zatrudnienie, ale i my wszyscy, którym jedyne co zostało, to siedzenie przed komputerem lub telewizorem. Zamknięcie w domach spowodowało, że nasza kondycja psychiczna uległa pogorszeniu. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich sprawiło, że wielu Polaków skarżyło się na napięcie psychiczne i doświadczyło stanów depresyjnych. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej sytuacji było spotkanie ze specjalistą. 

Psycholog Lublin, czyli Centrum Psychoterapii SmartHeart, to miejsce, gdzie otrzymasz fachową pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Już pierwsza rozmowa z psychologiem może naprowadzić Cię na właściwe tory i odzyskać równowagę psychiczną. 

Świadomość Polaków o zdrowiu psychicznym wzrasta. Więcej chętnych korzysta z terapii z psychologiem

Jeszcze parę lat temu wizyta u psychologia wiązała się ze wstydem. Polacy nie bardzo chcieli się chwalić, że korzystają z usług specjalistów. Z rozwojem pandemii ta sytuacja uległa zmianie. Wielu z nas doświadczyło problemów życia w izolacji, przez co pogorszyła się ich nasza kondycja psychiczna. Kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą nie jest niczym złym. Celem tych osób jest pomoc osobom w potrzebie, aby znów mogły czerpać z życia szczęście i radość.Stres, depresja, relacje z bliskimi, wypalenie zawodowe. Wszystkie te przypadki mogą pojawić się u każdego z nas. Psychoterapia Lublin w SmartHeart, to zbiór doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci odzyskać spokój i osiągnąć powrót do rzeczywistości, a także poprawić komfort życia codziennego i radzić sobie z emocjami.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble, które ułatwią przechowywanie rzeczy w salonie
Meble, które ułatwią przechowywanie rzeczy w salonie
Salon to serce każdego domu — miejsce, gdzie spędzamy czas z rodziną, relaksujemy się i gościmy przyjaciół.
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Skuteczne sposoby na szybki wzrost paznokci
Długie i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety wiele pań ma z nimi spory problem, ponieważ są słabe i szybko się łamią. Co zrobić, by były mocniejsze i szybciej rosły?
Szafki nocne – nowoczesne czy klasyczne?
Szafki nocne – nowoczesne czy klasyczne?
Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie i pasujące do wystroju szafki nocne? Nowoczesne czy klasyczne – które okażą się właściwym wyborem? Od czego zależy wybór? Cenne wskazówki znajdziesz w niniejszym artykule.
Ostatnie wpisy