Polacy po pandemii. Jak wygląda zdrowie psychiczne naszych rodaków?
Psychologia

Polacy po pandemii. Jak wygląda zdrowie psychiczne naszych rodaków?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Właśnie mija 2 lata i 10 miesięcy od pierwszego śmiertelnego i potwierdzonego przypadku z powodu koronawirusa SARS-COV-2, który został odnotowany 11 stycznia 2020 roku w Chinach. Od tamtej pory, według statystyk, śmierć poniosło 6,5 mln osób na całym świecie. Wielu straciło swoich bliskich w krótkim czasie, co mogło się odbyć na ich zdrowiu psychicznym. W mediach i w Internecie słyszymy o pogarszającej się sytuacji wśród naszych rodaków, którzy długi czas byli zamknięci w domach, a kontakt ograniczał się do wideokonferencji lub rozmów telefonicznych. Jak odbudować siebie i radość z życia? Czy warto skorzystać z pomocy psychologa? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Stres, obniżenie nastroju, zaburzenia snu, nadwaga. Z tymi problemami zmagają się Polacy po zamknięciu w domach

Przez długi okres czasu nie funkcjonowały siłownie, restauracje, nie odbywały się koncerty, imprezy a nawet mecze na stadionach. Cierpieli na tym właściciele biznesów, którzy z dnia na dzień zostali bez dochodów. Pracownicy, którzy z tego powodu stracili zatrudnienie, ale i my wszyscy, którym jedyne co zostało, to siedzenie przed komputerem lub telewizorem. Zamknięcie w domach spowodowało, że nasza kondycja psychiczna uległa pogorszeniu. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich sprawiło, że wielu Polaków skarżyło się na napięcie psychiczne i doświadczyło stanów depresyjnych. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej sytuacji było spotkanie ze specjalistą. 

Psycholog Lublin, czyli Centrum Psychoterapii SmartHeart, to miejsce, gdzie otrzymasz fachową pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Już pierwsza rozmowa z psychologiem może naprowadzić Cię na właściwe tory i odzyskać równowagę psychiczną. 

Świadomość Polaków o zdrowiu psychicznym wzrasta. Więcej chętnych korzysta z terapii z psychologiem

Jeszcze parę lat temu wizyta u psychologia wiązała się ze wstydem. Polacy nie bardzo chcieli się chwalić, że korzystają z usług specjalistów. Z rozwojem pandemii ta sytuacja uległa zmianie. Wielu z nas doświadczyło problemów życia w izolacji, przez co pogorszyła się ich nasza kondycja psychiczna. Kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą nie jest niczym złym. Celem tych osób jest pomoc osobom w potrzebie, aby znów mogły czerpać z życia szczęście i radość.Stres, depresja, relacje z bliskimi, wypalenie zawodowe. Wszystkie te przypadki mogą pojawić się u każdego z nas. Psychoterapia Lublin w SmartHeart, to zbiór doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci odzyskać spokój i osiągnąć powrót do rzeczywistości, a także poprawić komfort życia codziennego i radzić sobie z emocjami.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nawyki, przez które przybierasz na wadze
Nawyki, przez które przybierasz na wadze
Masz problem z dodatkowymi kilogramami? Zastanawiasz się, jak się ich pozbyć?
Jakie worki na śmieci wybrać?
Jakie worki na śmieci wybrać?
Worki na odpady występują w rozmaitych formach. Wybierając tę właściwą dla siebie, znacznie zwiększysz komfort codziennego życia.
Czy kasy samoobsługowe zastąpią sprzedawców?
Czy kasy samoobsługowe zastąpią sprzedawców?
Wybór odpowiedniego łóżka do małej sypialni może być wyzwaniem. Poznaj praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które pomogą stworzyć wygodne miejsce do spania, jednocześnie maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.
Ostatnie wpisy