Jak chronić włosy przed mrozem?
Włosy

Jak chronić włosy przed mrozem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niska temperatura i wiatr mają negatywny wpływ na kondycję włosów. Ich niszczące działanie jest szczególnie widoczne w przypadku osłabionych i przesuszonych włosów. Dowiedz się, jak chronić włosy zimą.

Zimno i wiatr – czy wpływają na włosy?

Sporo osób zauważa problemy z włosami w okresie jesienno-zimowym. Rozdwajające się końcówki, puszące się pasma czy elektryzujące się włosy są niestety powszechne. Nic więc dziwnego, że wtedy szczególnie chętnie wybieramy się do salonów fryzjerskich na zabiegi regenerujące i nawilżające włosy. Warto jednak wiedzieć, że najpewniej nie będziemy musieli szukać pomocy u fryzjera, jeśli właściwie zadbamy o kondycję włosów. Zobacz, co warto robić, by nie mieć zimą problemów z włosami.

Ochrona włosów przed niską temperaturą

Podstawą w ochronie włosów przed mrozem jest ich odpowiednie nawilżenie. Włosy w dobrej kondycji są bardziej odporne na negatywny wpływ niskich temperatur i wiatru. W okresie jesienno-zimowym nakładaj więc dobrą odżywkę, stosuj nawilżające maski i olejowanie. Wybieraj oczywiście preparaty dostosowane do Twojego rodzaju włosów. Pamiętaj jednak, że by zapobiec zimowym problemom z włosami, musisz zacząć działać odpowiednio wcześnie. Gdy Twoja fryzura już wymknie się spod kontroli, to może być niestety za późno na tego typu działania. Oczywiście nawet wówczas poprawią one nieco kondycję włosów, jednak nie przywrócą im w pełni zdrowego wyglądu i konieczna może się okazać pomoc fachowca.

Co możesz zrobić oprócz właściwej (czytaj: nawilżającej) pielęgnacji? Noś czapkę, najlepiej z naturalnych materiałów, które nie będą powodować puszenia się i elektryzowania. Okrywanie włosów wpływa pozytywnie na stan cebulek (są one bardzo wrażliwe na działanie niskich temperatur), dzięki czemu włosy nie będą osłabione. Jeśli masz długie kosmyki, to pamiętaj, by chować je w całości pod czapkę, gdyż końcówki włosów wystawione na działanie mrozu szybciej się rozdwajają.

Jeśli jednak nie zamierzasz przykrywać szczelnie swoich włosów czapką, koniecznie zadbaj o ich właściwą pielęgnację przed wyjściem na mróz i wiatr. Koniecznie natłuść końcówki, by zapobiec ich przesuszeniu i uszkodzeniu. Doskonale sprawdzi się do tego olej do końcówek, który z łatwością znajdziesz w każdej dobrej drogerii, lub serum z silikonami. Preparaty te zapobiegają utracie wody na mrozie i wietrze, a także zabezpieczają końce włosów przed łamaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich włosów zimą? Jeśli to możliwe, zrezygnuj z suszarki, lokówki i prostownicy lub choćby ogranicz częstotliwość używania tych sprzętów. Włosy narażone na działanie niskich temperatur są mniej odporne na wysokie temperatury. Dlatego, jeśli nie jest to konieczne, nie korzystaj z tych urządzeń na co dzień.

Nie tylko włosy buntują się w niskich temperaturach

Niskie temperatury i wiatr wpływają negatywnie nie tylko na kondycję włosów. W okresie jesienno-zimowym musisz też zadbać o stan skóry na twarzy i rękach. Ona także szybko ulega przesuszeniu i pęka, tworzą się wtedy bolesne ranki i łuszczące się obszary. Pamiętaj, by zadbać o jej skuteczne nawilżenie.

Zdj. główne: StockSnap/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać czystość w samochodzie?
Jak utrzymać czystość w samochodzie?
Mówi się, że wygląd auta świadczy o właścicielu pojazdu. Zobacz, w jaki sposób dbać o swoje auto, by lśniło czystością!
Google Ads czy Facebook Ads – jak wybrać najlepszą platformę reklamową?
Google Ads czy Facebook Ads – jak wybrać najlepszą platformę reklamową?
Google Ads i Facebook Ads to dwie najczęściej używane platformy do reklamowania się w sieci. Która z nich jest lepsza?
Poradnik dla początkujących: Jak wybierać odpowiedni sprzęt do survivalu
Poradnik dla początkujących: Jak wybierać odpowiedni sprzęt do survivalu
Odkryj tajniki właściwego doboru sprzętu do survivalu. Zrozum, jakie są kluczowe elementy zestawu, które znacząco zwiększą twoje szanse na przetrwanie.
Ostatnie wpisy