Tradycyjne tureckie słodycze – poznaj ofertę naszego sklepu
Lifestyle

Tradycyjne tureckie słodycze – poznaj ofertę naszego sklepu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Turcja to bogaty kulturowo kraj, znacznie różniący się od Polski. Ta egzotyczność w połączeniu z piękną pogodą i atrakcyjnymi warunkami turystycznymi przyciąga nas i chętnie wybieramy to miejsce na urlop. Warto wtedy posmakować lokalnych przysmaków, ponieważ Turecka kuchnia oferuje bardzo wiele i jest niezwykle ciekawa. Dzisiaj skupimy się na słodyczach i przede wszystkim znanej na całym świecie chałwie.

Słodycze z Turcji – poznaj niesamowite smaki

Tureckie słodycze to najczęściej przekąski bardzo słodkie, spożywane są więc najczęściej w niewielkich porcjach. Do głównych składników wykorzystywane są szeroko dostępne w tamtym regionie świata orzechy, miód i owoce lub soki owocowe. Jakie tureckie słodycze są najpopularniejsze? Ten kraj słynie z takich przysmaków jak rahat lokum, czak czak, czy baklava. Jeżeli mówimy o Turcji nie można zapomnieć oczywiście o wyśmienitej tradycyjnej chałwie. Tureckie słodkości prezentują się niesamowicie i są bardzo różnorodne. Jeżeli mówimy o Turcji nie można zapomnieć oczywiście o wyśmienitej tradycyjnej chałwie.

Turecka chałwa – przysmak znany na całym świecie

Oryginalnie chałwa pochodzi z Iranu, ale z czasem popularność zdobyła również w krajach bałkańskich i śródziemnomorskich oraz w zachodniej części Azji. Pierwsza zapiski o tym przysmaku pochodzą z w XVIII wieku a przez lata jej formuła była zmieniana i udoskonalana. Obecnie kojarzona jest głównie z Turcją.

Jak poznamy, że chałwa, którą chcemy kupić jest dobra? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, ile ma procent sezamu w składzie. Najlepsze produkty paradoksalnie posiadają najprostszy skład – sezam i środek zagęszczający (najczęściej jest to cukier albo miód). Wiele produktów reklamujących się jako chałwa to wyroby, w których sezam stanowi nawet poniżej połowy składu, a reszta uzupełniana jest różnego rodzaju mąkami i sztucznymi zagęszczaczami. Jego zawartość można poznać po wypływającym oleju.

Turecka chałwa, pomimo że bardzo kaloryczna, w odpowiednich ilościach jest bardzo zdrowa, co wynika z obecności kwasu linolowego występującego w nasionach sezamu. Odpowiada on za regulowanie poziomu dobrego cholesterolu, przez co przyczynia się do ograniczenia ryzyka chorób serca i układu krążenia. Bogata jest także w wiele dobroczynnych i potrzebnych organizmowi witamin.

Słodycze i pamiątki w Turecki Sklep

Wielu turystów z naszego kraju podróżujących do Turcji przywozi ze sobą z powrotem słodycze, które zasmakowały im w czasie wakacji. Niestety zgodnie z prawem zabrać ze sobą możemy maksymalnie 1 kg kawy, herbaty, czekolady i słodyczy, dlatego nie możemy zrobić sobie większych zapasów. Ogólna wartość wywiezionych artykułów nie może także przekroczyć 430€, co ogranicza również możliwość zrobienia prezentów swoim bliskim.

Dzięki ofercie naszego internetowego sklep tureckiego w Polsce możesz zamawiać tureckich towarów do woli. Posiadamy artykuły spożywcze takie jak kawy, herbaty, słodycze oraz wiele innych tradycyjnych tureckich wyrobów. Znajdziesz tu również mnóstwo akcesoriów kuchennych i dekoracyjnych, dzięki czemu jeszcze lepiej oddasz klimat tego kraju w swoim mieszkaniu. Zapraszamy – Turecki Sklep.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Właściwości i zastosowanie składników roślinnych w mieszance ziół szwedzkich
Właściwości i zastosowanie składników roślinnych w mieszance ziół szwedzkich
Już od wieków rośliny są wykorzystywane do leczenia różnych dolegliwości. Poznaj fascynujący świat właściwości i zastosowań składników roślinnych, które wchodzą w skład legendarnych ziół szwedzkich.
Strój na fitness – jaki wybrać?
Strój na fitness – jaki wybrać?
Strój sportowy to niezbędny element każdego fit freaka. Sprawdź, jakie sportowe ubrania kupić zanim rozpoczniesz trening.
5 książek dla fashionistek
5 książek dla fashionistek
Książki o modzie można podzielić na wiele gatunków: biografie, pamiętniki, szkice historyczne i poradniki. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy