Przygotowanie do przeprowadzki krok po kroku
Dom i ogród

Przygotowanie do przeprowadzki krok po kroku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz zmienić miejsce zamieszkania, ale stresuje Cię myśl o przeprowadzce? Przeczytaj, jak łatwo zaplanować i zrealizować ten proces krok po kroku. 

Segregowanie przedmiotów 

Przeprowadzka stanowi wyzwanie dla wielu osób, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się z uszkodzeniem przedmiotów, dużymi wydatkami i stresującymi sytuacjami. Nie zawsze musi tak być – przy odpowiedniej organizacji i wsparciu profesjonalistów czy bliskich osób cały proces może przebiec szybko i sprawnie. Warto potraktować przeprowadzkę jako okazję do zrobienia generalnych porządków i pozbycia się zbędnych rzeczy z domu. Zmiana miejsca zamieszkania to moment, kiedy wiele osób uświadamia sobie, jak wiele przedmiotów zgromadziło przez lata, a także, które z nich są już wadliwe czy niedopasowane do nowego lokum. Niepotrzebne meble czy sprzęty warto sprzedać, a zarobione pieniądze zainwestować w wyposażenie nowego miejsca zamieszkania. Przy segregowaniu rzeczy dobrze jest sporządzić listę z podziałem na poszczególne pomieszczenia i kategorie przedmiotów. Dzięki temu możesz oszacować ilość potrzebnych kartonów oraz pojemników do transportu, a także szybciej rozpakować najpotrzebniejsze rzeczy i rozgościć się w nowym lokum.

Pakowanie rzeczy

Podczas selekcji wszystkich rzeczy odłóż na bok przedmioty kruche i delikatne, takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana, pamiątki rodzinne czy dzieła sztuki. Przedmioty tego rodzaju będą potrzebowały dodatkowego zabezpieczenia przy pakowaniu. Warto zainwestować w solidne kartony do przeprowadzki, które ułatwią bezpieczne przewiezienie rzeczy do nowego domu. Przy przeprowadzce najlepiej sprawdzą się kartony tekturowe, które mają trwałe dno i wygodne uchwyty do przenoszenia. Pojemniki i pudełka przeznaczone do transportu delikatnych rzeczy muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wolną przestrzeń między przedmiotami należy wypełnić przy pomocy starych gazet lub biodegradowalnego wypełniacza do paczek. Aby uniknąć przeładowania pudeł, sprawdź przed pakowaniem, jakie jest ich maksymalne obciążenie. Nie zapomnij również o zastosowaniu mocnej taśmy klejącej do owinięcia kartonów i umocnienia paczek. Szeroki wybór taśm, które nie tracą swoich właściwości pod wpływem niekorzystnych warunków, takich jak m.in. wysokie temperatury, znajdziesz na stronie: http://folmat.pl/oferta/tasmy-klejace/. Ważnym aspektem pakowania jest również oznaczenie zawartości kartonów przy pomocy naklejek lub flamastra. Dzięki tym informacjom przewoźnicy będą wiedzieli, gdzie umieścić kartony podczas transportu, a Ty – od których kartonów zacząć rozpakowywanie. 

Przewóz i wyładunek przedmiotów 

Jeśli planujesz przeprowadzkę krajową lub międzynarodową, to warto skorzystać z fachowej pomocy firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe i transportowe. Pomoc przy zmianie mieszkania czy relokacji siedziby przedsiębiorstwa na terenie województwa wielkopolskiego świadczą solidne i terminowe przeprowadzki Poznań. Profesjonalne wsparcie może okazać się niezbędne zwłaszcza przy przewozie instrumentów, antyków czy wyjątkowo ciężkich przedmiotów. Ponadto firmy przeprowadzkowe często mają w ofercie również utylizację mebli oraz wywóz sprzętów AGD i RTV do punktu zbierania odpadów komunalnych.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni skaner 3D do twojego przemysłu?
Jak wybrać odpowiedni skaner 3D do twojego przemysłu?
Artykuł pomagający w wyborze skanera 3D odpowiedniego dla twojego przemysłu, porównujący różne modele i uwzględniający podstawowe kryteria wyboru.
Jak rozwijać kompetencje zawodowe – 5 prostych sposobów
Jak rozwijać kompetencje zawodowe – 5 prostych sposobów
Praca nad swoim rozwojem zawodowym może przynieść wiele korzyści, takich jak lepsza pozycja na rynku pracy, zwiększenie szans na awans, a także większa satysfakcja z pracy.
Nowa walentynkowa kolekcja od Victoria’s Secret
Nowa walentynkowa kolekcja od Victoria’s Secret
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jakie trendy na święto zakochanych proponuje popularna marka modowa?
Ostatnie wpisy