Przygotowanie do przeprowadzki krok po kroku
Dom i ogród

Przygotowanie do przeprowadzki krok po kroku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz zmienić miejsce zamieszkania, ale stresuje Cię myśl o przeprowadzce? Przeczytaj, jak łatwo zaplanować i zrealizować ten proces krok po kroku. 

Segregowanie przedmiotów 

Przeprowadzka stanowi wyzwanie dla wielu osób, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się z uszkodzeniem przedmiotów, dużymi wydatkami i stresującymi sytuacjami. Nie zawsze musi tak być – przy odpowiedniej organizacji i wsparciu profesjonalistów czy bliskich osób cały proces może przebiec szybko i sprawnie. Warto potraktować przeprowadzkę jako okazję do zrobienia generalnych porządków i pozbycia się zbędnych rzeczy z domu. Zmiana miejsca zamieszkania to moment, kiedy wiele osób uświadamia sobie, jak wiele przedmiotów zgromadziło przez lata, a także, które z nich są już wadliwe czy niedopasowane do nowego lokum. Niepotrzebne meble czy sprzęty warto sprzedać, a zarobione pieniądze zainwestować w wyposażenie nowego miejsca zamieszkania. Przy segregowaniu rzeczy dobrze jest sporządzić listę z podziałem na poszczególne pomieszczenia i kategorie przedmiotów. Dzięki temu możesz oszacować ilość potrzebnych kartonów oraz pojemników do transportu, a także szybciej rozpakować najpotrzebniejsze rzeczy i rozgościć się w nowym lokum.

Pakowanie rzeczy

Podczas selekcji wszystkich rzeczy odłóż na bok przedmioty kruche i delikatne, takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana, pamiątki rodzinne czy dzieła sztuki. Przedmioty tego rodzaju będą potrzebowały dodatkowego zabezpieczenia przy pakowaniu. Warto zainwestować w solidne kartony do przeprowadzki, które ułatwią bezpieczne przewiezienie rzeczy do nowego domu. Przy przeprowadzce najlepiej sprawdzą się kartony tekturowe, które mają trwałe dno i wygodne uchwyty do przenoszenia. Pojemniki i pudełka przeznaczone do transportu delikatnych rzeczy muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wolną przestrzeń między przedmiotami należy wypełnić przy pomocy starych gazet lub biodegradowalnego wypełniacza do paczek. Aby uniknąć przeładowania pudeł, sprawdź przed pakowaniem, jakie jest ich maksymalne obciążenie. Nie zapomnij również o zastosowaniu mocnej taśmy klejącej do owinięcia kartonów i umocnienia paczek. Szeroki wybór taśm, które nie tracą swoich właściwości pod wpływem niekorzystnych warunków, takich jak m.in. wysokie temperatury, znajdziesz na stronie: http://folmat.pl/oferta/tasmy-klejace/. Ważnym aspektem pakowania jest również oznaczenie zawartości kartonów przy pomocy naklejek lub flamastra. Dzięki tym informacjom przewoźnicy będą wiedzieli, gdzie umieścić kartony podczas transportu, a Ty – od których kartonów zacząć rozpakowywanie. 

Przewóz i wyładunek przedmiotów 

Jeśli planujesz przeprowadzkę krajową lub międzynarodową, to warto skorzystać z fachowej pomocy firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe i transportowe. Pomoc przy zmianie mieszkania czy relokacji siedziby przedsiębiorstwa na terenie województwa wielkopolskiego świadczą solidne i terminowe przeprowadzki Poznań. Profesjonalne wsparcie może okazać się niezbędne zwłaszcza przy przewozie instrumentów, antyków czy wyjątkowo ciężkich przedmiotów. Ponadto firmy przeprowadzkowe często mają w ofercie również utylizację mebli oraz wywóz sprzętów AGD i RTV do punktu zbierania odpadów komunalnych.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Radykalna zmiana fryzury – jak uniknąć błędów?
Radykalna zmiana fryzury – jak uniknąć błędów?
Chcesz zmienić swoją fryzurę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ten artykuł jest dla Ciebie.
Czy wędzony półgęsek kurpiowski to sekret doskonałego obiadu?
Czy wędzony półgęsek kurpiowski to sekret doskonałego obiadu?
Poznaj sekrety kurpiowskiego półgęska wędzonego, idealnego elementu obiadu inspirowanego tradycyjną polską kuchnią.
Integracja sensoryczna u dziecka – jak ją rozwijać?
Integracja sensoryczna u dziecka – jak ją rozwijać?
Chcesz pomóc dziecku odkrywać i poznawać otaczający świat? Zobacz, od czego zależy prawidłowa integracja sensoryczna u najmłodszych.
Ostatnie wpisy