Peeling skóry głowy to ważny element pielęgnacji włosów, którego większość z nas nigdy nie zrobiła. Dziś chcemy Cię namówić do wypróbowania tego zabiegu. Gwarantujemy, że jego efekt miło Cię zaskoczy!
Peeling skóry głowy – czy warto?
Zdecydowanie tak! Każdy powinien regularnie wykonywać peeling skóry głowy. Dlaczego? Powód jest taki sam jak w przypadku każdego innego peelingu. Niezależnie od części ciała, skóra ma swój standardowy cykl odnowy. Zrogowaciałe i martwe komórki naskórka złuszczają się. Zadaniem peelingów jest usunięcie właśnie tych martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Warto wiedzieć, że zrogowaciały naskórek tworzy barierę, przez którą większość składników aktywnych nie jest w stanie się wchłonąć. Dlatego, aby zapewnić optymalne działanie zabiegów pielęgnacyjnych, ważne jest regularne robienie peelingu. Peelingu skóry głowy również.
Zalety peelingu skóry głowy
Wspomniane wyżej ułatwianie wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach nie jest jedyną zaletą peelingu skóry głowy. Regularne ścieranie martwego naskórka z głowy:
pobudza mikrokrążenie i wzmacnia skórę głowy;
hamuje rozwój bakterii;
reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają;
powoduje uniesienie włosów u nasady;
zmniejsza ryzyko wypadania włosów dzięki oczyszczaniu mieszków włosowych.
Jaki wybrać peeling skóry głowy?
Podobnie jak peelingi do twarzy czy ciała, peelingi do skóry głowy możemy podzielić na trzy podstawowe typy.
Peeling mechaniczny – zawiera drobinki, które przez tarcie usuwają martwy naskórek ze skóry głowy. Pamiętaj, że peeling mechaniczny nie nadaje się do skóry wrażliwej, suchej i delikatnej.
Peeling enzymatyczny – peeling chemiczny, który powoduje „rozpuszczenie” martwego naskórka. Enzymy działają delikatniej niż peeling mechaniczny, dlatego świetnie sprawdzi się do skóry wrażliwej.
Peeling kwasowy – peeling chemiczny, który powoduje złuszczenie martwego naskórka dzięki zawartości kwasów w składzie preparatu. Podobnie jak peeling enzymatyczny lepiej się sprawdzi w przypadku skóry delikatnej niż peeling mechaniczny.
Domowy peeling skóry głowy
Podobnie jak peeling do twarzy, peeling do skóry głowy możemy zrobić z kilku składników dostępnych w każdym domu. Poniżej znajdziesz dwa proste przepisy na peeling skóry głowy. Wybierz optymalny dla Ciebie.
Kawowy peeling skóry głowy – przygotujesz go z dwóch składników! Trzy łyżki fusów kawy wymieszaj z szamponem. Rozprowadź równomiernie na skórze głowy i masuj przez 2–3 minuty. Nie obawiaj się – fusy bez problemu spłuczesz z włosów. Dlaczego kawowy peeling do skóry głowy to dobry pomysł? Kawa zawiera kofeinę, która pobudza cebulki włosów. Dzięki temu włosy mniej wypadają i szybciej rosną. Jesteś blondynką? Kawowy peeling do skóry głowy może lekko przyciemnić Twoje włosy. Oceń, czy to dobry pomysł.
Peeling skóry głowy z wykorzystaniem soli – trzy łyżki soli drobnoziarnistej wymieszaj z szamponem i nałóż na zwilżone włosy i skórę głowy. Dokładnie wmasuj. Ten rodzaj peelingu jest polecany szczególnie dla osób, które borykają się z problemem przetłuszczającej się skóry głowy. Pamiętaj, aby nie wykonywać go, gdy masz podrażnioną skórę głowy.
Pielęgnacja skóry głowy po peelingu
Pamiętaj, aby dokładnie spłukać peeling ze skóry głowy i włosów. Po skończonym zabiegu możesz nałożyć na włosy ulubioną odżywkę. Peeling skóry głowy to prosty zabieg, który znacząco poprawia stan skóry i kondycję włosów.
Masz hodowlę koni i chciałbyś dowiedzieć się więcej o diecie tych zwierząt? Sprawdź, czym karmić konie, jakich składników potrzebują, dlaczego siano to ważny element ich diety oraz czym może grozić jedzenie zbyt dużej ilości owoców i warzyw przez konie.
Odkryj różne techniki tatuażu i dowiedz się, które igły są idealne do tworzenia precyzyjnych linii, cieniowania i kolorowania. W naszym poradniku dowiesz się, jak wybrać najodpowiedniejsze igły do tatuażu.