Artykuł sponsorowany
Dobry biustonosz to podstawa dobrego wyglądu piersi oraz zdrowia kręgosłupa. Mówi się, że nie wiedziałaś, że masz źle dobrany stanik, póki nie kupiłaś idealnego. Jak więc wybrać taki, który będzie do Ciebie pasował? Podpowiadamy!
W popularnych sklepach odzieżowych rozmiarówka staników kończy się zazwyczaj na 75/80D, taki rozmiar jest uważany za duży, jednak okazuje się, że wcale tak nie jest. Miseczki E, F, a nawet G nie są przeznaczone dla ogromnych biustów. W miseczce stanika powinna mieścić się cała pierś, bez wylewania się bokiem czy wypadania górą. Niestety mało który biustonosz z sieciówki jest w stanie to zapewnić, a jest to najważniejsze dla estetycznego wyglądu dekoltu. Miseczka powinna też sięgać na tyle wysoko, by piersi nie wylewały się z niej, kiedy jesteś w pozycji leżącej.
Jeśli chodzi o typy miseczek, są one różne, miękkie, półusztywnione i całkowicie usztywnione. Staniki miękkie są idealne dla młodych dziewcząt, które jeszcze nie są przyzwyczajone do noszenia biustonosza. Mały biust nie wymaga wyjątkowo dużego podparcia, więc staniki, takie jak na stronie https://bodyciao.pl/pl/c/Biustonosze-mlodziezowe/26 będą świetnym rozwiązaniem.
Półusztywniony lub miękki biustonosz na fiszbinach to uniwersalny wybór dla pań, ceniących sobie wygodę, ale potrzebują podparcia.Takie staniki kupisz na https://bodyciao.pl/pl/c/Biustonosze-miekkie/33. W zależności od ich fasonów, takie biustonosze mogą być proste, klasyczne, przypominające staniki sportowe, lub bardzo seksowne.
Stanik typu push up to z kolei idealny model dla małych piersi. Wkładki wypychają i unoszą biust, przez co wydaje się on większy i pełniejszy. Duże biusty w biustonoszu push up będą raczej się wylewać i wyglądać nieestetycznie. Lepiej zostawić ten typ stanika dla tych, które rzeczywiście tego potrzebują. Piękne push up-y znajdziesz na https://bodyciao.pl/pl/c/Biustonosze-push-up/36.
Jeśli chodzi o pasek przebiegający pod biustem, jego długość nie jest stałą wartością. Rozmiar pod biustem jest zależny od rozmiaru miseczki. Czasem zdarza się, że zbyt krótki pasek pod biustem da się nadrobić większą miseczką. Zasada jest taka, że im większa miseczka, tym mniejszy może być obwód pod biustem. Nie działa to jednak w drugą stronę. Pasek im jest szerszy, tym więcej daje podparcia. Powinien od ściśle przylegać do ciała, nie odstawać ani od góry, ani od dołu, zwłaszcza przy fiszbinach. Tylko tak dopasowany stanik będzie w stanie utrzymać biust i być wygodny.
Często problem bólu pleców spowodowany jest złym dopasowaniem długości naramek biustonosza. Stanik ma podpierać piersi, by odciążyć kręgosłup.Niestety za długie, zbyt opuszczone lub poluzowane naramki sprawiają, że cały ten ciężar opiera się na ramionach i odcinku szyjnym kręgosłupa. Naramki nie powinny być za bardzo elastyczne, za to dość szerokie. Nie mogą odstawać ani opadać z ramion, a zaciągnięte powinny być na tyle mocno, aby pomiędzy ramiączko a skórę mieściły się dwa palce.
Dobranie odpowiedniego stanika to często poważne wyzwanie, z którym mało która kobieta jest w stanie poradzić sobie sama. Wizyta u brafitterki powinna być obowiązkowym wydarzeniem w życiu każdej posiadaczki biustu. To, jak będą wyglądać Twoje piersi, jak będziesz się z nimi czuła i jak ich rozmiar będzie wpływał na Twoje zdrowie. Pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz to wsparcie dla kręgosłupa i może on naprawdę zdziałać cuda.
Fot. abelena/Adobe Stock