Jak wybrać umywalkę?
Dom i ogród

Jak wybrać umywalkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżacja łazienki to bardzo ważny moment podczas urządzania nowego mieszkania albo domu. Wybranie odpowiednich wykończeń, sprzętów oraz dodatków może nie tylko zadecydować o estetyce, ale także funkcjonalności całego pomieszczenia. Dlatego, decydując się na zakup armatury łazienkowej, warto uważnie prześledzić różne aspekty projektu.

Czym powinna charakteryzować się umywalka łazienkowa?

Czasami nie przywiązuje się wystarczającej wagi do umywalek łazienkowych. Pierwsze skrzypce gra wybór wygodnej toalety, energooszczędnej pralki czy eleganckiej kabiny prysznicowej. I chociaż są to niezwykle ważne elementy wnętrza i nie należy ich zaniedbywać, również źle dobrana umywalka może okazać się irytująca i bardzo niekomfortowa na dłuższą metę. Zadbaj więc o jej wybór tak, jak troszczysz się o pozostałe wyposażenie! Idealna umywalka powinna cechować się wysoką estetyką i funkcjonalnością. Wiele takich modeli znajdziesz na stronie: https://armatura24.pl/, warto jednak wiedzieć, co dokładnie oznacza „funkcjonalność” tego elementu łazienkowej armatury. 

Przede wszystkim chodzi tutaj o rozmiary, w tym głębokość. Zazwyczaj zakłada się, że umywalka służy do mycia rąk – nie jest to jednak cała prawda. Oczywiście, jest to najpowszechniejsze jej wykorzystanie, ale warto pamiętać, że nie jedyne. Umywalka powinna być odpowiednio głęboka, byś mógł w niej zaprać bieliznę lub ubrania, umyć włosy, wyszorować buty czy chociażby przepłukać łazienkowe sprzęty (na przykład mydelniczkę, kosz na śmieci czy wiadro od mopa). Estetycznym, ale niestety niepraktycznym rozwiązaniem są więc płytkie umywalki – wyglądają one niezwykle efektownie, ale powodują rozbryzgiwanie się wody podczas mycia rąk, a dodatkowo nie sprawdzają się podczas wykonywania innych czynności.

Jak dobrać umywalkę do reszty aranżacji?

Podczas urządzania wnętrz niepomijalny jest również aspekt estetyczny. Umywalka powinna więc pasować do stylu całej łazienki i współgrać z pozostałą wybraną armaturą. Na fali ostatnich aranżacyjnych trendów popularne zrobiły się czarne umywalki i toalety – być może więc sam marzysz o podobnych. Zanim zdecydujesz się na zakup, zorientuj się, jaka woda płynie w rurach doprowadzających ją do Twojego domu lub mieszkania. To bardzo ważne, ponieważ tak zwana „twarda woda” może pozostawiać białe zacieki na czarnej ceramice – a to wiąże się z dużo bardziej uciążliwym codziennym użytkowaniem i częstszym sprzątaniem. 

Poza praktycznymi aspektami wyglądu umywalki, warto również zadbać o walory czysto estetyczne, takie jak design. Jeżeli urządzasz łazienkę w delikatnym, klasycznym stylu, świetnie sprawdzą się owalne i zaokrąglone miski umywalek. Z kolei dla aranżacji nowoczesnej dużo lepsza będzie kwadratowa lub prostokątna umywalka. Ważna jest również bateria, czyli kran – zadbaj, by była funkcjonalna i dopasowana estetycznie do innych elementów aranżacji. Zdecyduj się na złoto lub srebro w całej łazience – od armatury, po klamki szafek. To nada łazience spójności i podkreśli Twój dobry gust.

Fot.: Roberto Gomez/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne pareo do swojego stroju kąpielowego?
Jak wybrać idealne pareo do swojego stroju kąpielowego?
Dowiedz się jak dopasować pareo do swojego stroju kąpielowego, aby wyglądać stylowo i modnie na plaży. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik.
Najmodniejsze stroje kąpielowe 2021
Najmodniejsze stroje kąpielowe 2021
Sprawdź, jakie trendy rządzą w nadchodzącym sezonie letnim!
Google Ads czy Facebook Ads – jak wybrać najlepszą platformę reklamową?
Google Ads czy Facebook Ads – jak wybrać najlepszą platformę reklamową?
Google Ads i Facebook Ads to dwie najczęściej używane platformy do reklamowania się w sieci. Która z nich jest lepsza?
Ostatnie wpisy