Podkład mineralny – jaki wybrać?
MakeupUroda

Podkład mineralny – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podkład mineralny nie tylko wyrównuje koloryt skóry i tuszuje niedoskonałości. To kosmetyk, który łączy w sobie działanie tradycyjnego podkładu oraz drogocenne właściwości naturalnych składników. Podkład mineralny szczególnie zalecany jest dla osób, które borykają się z problemami skórnymi. Jakie są dostępne na rynku podkłady mineralne i który produkt  warto wybrać dla swojej skóry?

Dlaczego warto zdecydować się na podkład mineralny?

To nie przypadek, że podkład mineralny zalecany jest dla osób, które przeszły inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Produkt kierowany jest dla każdego rodzaju skóry, nawet dla cer wrażliwych, alergicznych oraz trądzikowych. Kosmetyki mineralne zawierają w składzie naturalne minerały o pielęgnacyjnym działaniu, takie jak tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Tlenek cynku posiada właściwości antybakteryjne, reguluje wydzielanie sebum, natomiast dwutlenek tytanu stanowi barierę przeciwko promieniowaniu UV. Podkłady mineralne pozbawione są konserwantów (m.in. parabenów), silikonów, aromatów i sztucznych barwników, czyli składników, które negatywnie oddziałują na skórę. 

Rodzaje podkładów mineralnych – jaki wybrać?

Każdy rodzaj skóry wiąże się konkretnymi potrzebami, dlatego na rynku dostępne są trzy formuły podkładów mineralnych:

– podkład rozświetlający – produkt przeznaczony dla skóry pozbawionej blasku, szarej, zmęczonej i z drobnymi zmarszczkami. Lekka formuła z łatwością stapia się ze skórą i daje naturalne wykończenie. Podkład wyrównuje koloryt,  optycznie spłyca pory oraz drobne zmarszczki i nadaje skórze promienny wygląd. Produkt wzbogacony jest o ochronę UV.

– podkład matujący – kierowany jest do osób z cerą przetłuszczającą się i ze skłonnością do powstawania niedoskonałości. Produkt tuszuje wypryski i wpływa na poprawę kondycji skóry, dzięki właściwościom antybakteryjnym i regulującym wydzielanie sebum. Co ważne, produkt nie zapycha porów, jest lekki i działa regeneracyjnie na skórę. Pozostawia twarz z matowym wykończeniem, nawet w problematycznej sferze T.

– podkład kryjący – mimo lekkiej, niezapychającej formuły, produkt tuszuje niedoskonałości, takie jak przebarwienia, wypryski czy pęknięte naczynka. Z podkładem kryjącym nie musisz obawiać się efektu maski, wykończenie jest satynowe, a skóra wygląda świeżo.

Należy pamiętać o odpowiednim doborze kolorystycznym. Mimo że podkłady dają naturalny efekt, to żeby produkt korzystnie prezentował się na twarzy, musi zespolić się z kolorem skóry. Najłatwiej dobrać kolor podkładu przy naturalnym świetle. 

Podkłady mineralne występują również w różnych wariantach: w formie sypkiej, w kremie lub w płynie.

Jak nakładać podkład mineralny

Istnieją dwie formy aplikowania produktu sypkiego: na sucho i na mokro. Do nakładania potrzebny jest pędzel o zbitym, syntetycznym włosiu. Pędzel zanurz w produkcie, który w niewielkiej ilości znajduje się na wieczku opakowania. Metodą stemplowania pokryj twarz podkładem, a następnie rozetrzyj produkt okrężnymi ruchami. Aplikacja na mokro zapewnia większy poziom krycia i przedłuża trwałość. Wystarczy przed nałożeniem produktu spryskać pędzel wodą lub hydrolatem. Warto przed aplikacją sięgnąć po krem nawilżający, który przedłuży trwałość makijażu i podkreśli naturalny efekt.

Zdj. główne: Gabrielle Henderson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Paznokcie baby boomer – jak je wykonać?
Paznokcie baby boomer – jak je wykonać?
Szukasz inspiracji na stylizację paznokci? Sprawdź, czym są paznokcie baby boomer i jak je wykonać.
Jak wyregulować brwi? Stylizacja krok po kroku
Jak wyregulować brwi? Stylizacja krok po kroku
Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy na ciągłych wizytach u kosmetyczki, możesz zdecydować się na samodzielne regulowanie brwi w domu. Jak to zrobić?
Co robić, gdy dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem?
Co robić, gdy dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem?
Komputer nie jest złem wcielonym i może przynosić dziecku korzyści. Co jednak robić, gdy trudno mu się oderwać od monitora? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.
Ostatnie wpisy