Down Brown – jakie książki pisarza warto przeczytać?
Lifestyle

Down Brown – jakie książki pisarza warto przeczytać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Międzynarodową sławę Brownowi przyniosła powieść „Kod Leonarda da Vinci”, a kolejne ugruntowały jego pozycję jako mistrza literatury kryminalno-sensacyjnej. Aktualnie pisarz ma na swoim koncie całkiem sporo dzieł. Sprawdź, jakie książki Dana Browna warto przeczytać i dlaczego cieszą się tak dużym uznaniem.

Down Brown tworzy takie powieści, które obfitują w symbole, teorie spiskowe i kody. Jest wytrawnym twórcą współczesnych historii o fascynującym poszukiwaniu skarbów. W swoich kryminałach porusza motywy chrześcijańskie, łącząc je z faktami, przez co wzbudza wiele kontrowersji. Książki pisarza wywołują wiele dyskusji i pobudzają do myślenia. Nie brak w nich także emocji i wzruszeń.

„Anioły i demony” – kontynuacja przygód profesora Langdona

To kolejna po „Kodzie Leonarda da Vinci” powieść Browna, która szybko stała się bestsellerem na całym świecie. Jej głównym bohaterem jest dobrze już znany profesor Langdon, który tym razem został pilnie wezwany do centrum badań jądrowych CERN koło Genewy. Proszony jest o rozszyfrowanie tajemniczego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Bohater stwierdza ze zdumieniem, że jest to znak tajemnego bractwa iluminatów, organizacji walczącej z Kościołem, która zamierzała wysadzić Watykan przy użyciu antymaterii skradzionej z laboratorium w Genewie. Langdon poznaje córkę zamordowanego fizyka – Vittorię Vetrę, z którą w ciągu jednej doby muszą odnaleźć siedzibę tajemnego bractwa, by zapobiec tej okropnej tragedii.

„Zwodniczy punkt” – spisek na światową skalę

Książką prezentuje postać Rachel Sexton, która jest analitykiem wywiadu i zostaje wysłana przez Biały Dom do zbadania na wodach Arktyki ciekawego znaleziska. Towarzyszy jej Michael Tolland, światowej klasy oceanograf. Wstępna teza pokazuje, że prawdopodobnie jest to meteoryt, który został wykryty przez satelitę. Zanim o tak cennym znalezisku dowie się opinia publiczna, naukowcy mają potwierdzić to znalezisko. Okazuje się jednak, że ten niezwykły obiekt nie jest meteorytem, ale precyzyjnie przygotowaną mistyfikacją. Kto za tym stoi? Bohaterowie muszą uciekać, przed bezlitosnym okiem komandosów, by na czas ostrzec Prezydenta USA. W międzyczasie próbują dociec, kto kryje się za spiskiem.

„Cyfrowa twierdza” – czy wszystko jest możliwe?

Susan Fetcher to piękna i błyskotliwa matematyczka, która zostaje wezwana do Agencji NSA, by odczytać tajemniczy szyfr, wykryty przez jeden z komputerów. Po kilku godzinach poszukiwań kobieta odkrywa fakt, który wywoła wstrząs na całym świecie. Agencja otrzymuje ultimatum: albo ujawni sekret, albo dojdzie do paraliżu całego sektora publicznego. Rzucona w wir kłamstw Susan z całych sił walczy, żeby ocalić instytucję, w którą tak mocno wierzy. Niestety została zdradzona przez tych, którym ufała i musi walczyć nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także kraju, a co najważniejsze również o mężczyznę, którego pokochała.

Najlepszą pozycją Browna jest jednak „Kod Leonarda da Vinci”, który doczekał się ekranizacji. W tej historii autor objawił swój cały mistrzowski warsztat. W ciekawej fabule sprawnie poprowadził narracje i zmieniał szybko wątki. Jego znany na całym świecie thriller ma wszystko to, co powinna prezentować najlepsza literatura sensacyjna. Koniecznie zapoznaj się z literaturą Browna, ponieważ wciąga od pierwszych stron i będzie miłym umileniem czasu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Caio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Składniki myjące w szamponach do włosów – co warto wiedzieć?
Składniki myjące w szamponach do włosów – co warto wiedzieć?
Kluczowym elementem szamponu, który odpowiada za jego właściwości myjące, są tzw. surfaktanty (detergenty). Jak działają te substancje i jakie składniki myjące najczęściej znajdziemy w szamponach?
Jak metoda PickUp wspomaga rozwój umiejętności językowych u najmłodszych?
Jak metoda PickUp wspomaga rozwój umiejętności językowych u najmłodszych?
Zapraszamy do odkrywania metod uczenia się języka przez najmłodszych. Podpowiadamy, jak skutecznie wykorzystać technikę PickUp w praktyce!
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną – jaką kawę wybrać?
Chcesz zacząć pić kawę lub dowiedzieć się o niej więcej? Zobacz, jaką kawę wybierać, by była aromatyczna i delikatna w smaku.
Ostatnie wpisy