Salon w stylu loftowym – modne inspiracje
Dom i ogród

Salon w stylu loftowym – modne inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia aranżacja wnętrza salonu może dzisiaj opierać się na bogatym świecie inspiracji oraz wpływów. Różne style dominują lub mieszają się ze sobą, dając w rezultacie niepowtarzalne pomysły na wystrój wnętrza. 

Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl loftowy, który łączy komfortowe warunki z surowymi, industrialnymi wykończeniami. Wcześniej styl loftowy dotyczył jedynie mieszkań, które powstały poprzez przerobienie różnych fabryk czy warsztatów. Obecnie możemy z powodzeniem zaaranżować w nim każdy salon. Podpowiemy, jak to zrobić.

Minimalizm i przestrzeń

Styl loftowy w swoim założeniu stawia na przestronność, przestrzeń i minimalistyczne podejście do każdego aspektu, od mebli po dekoracje. Jako że pierwsze mieszkania loftowe powstawały w przestrzeniach byłych fabryk, siłą rzeczy cechowały się dużym metrażem, rozmieszczeniem umeblowania oraz industrialnym wykończeniem. 

Dziś styl loftowy można bez większych przeszkód wprowadzić do własnego salonu, nawet mieszkając w bloku. Trzeba jedynie pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim warto przypilnować liczby mebli. Nie warto z nimi przesadzać, bo styl loftowy nie lubi przepychu.  Minimalistyczny stół oraz komoda najlepiej z tego samego drewna, sofa, komoda ewentualnie dwa fotele i wystarczy. Przy ścianach znajdzie się miejsce na drewnianą półkę.

Jeśli przestrzeń cechuje mały metraż, wtedy można postawić na wizualne powiększenie przestrzeni, czyli niezawodne w tej sytuacji lustra. Oto pierwsze składniki przepisu na salon w stylu loft.

Kolory industrialnego stylu

Salon loftowy to przestrzeń, w której królują naturalne i nieco przygaszone kolory. Wyobraźmy sobie paletę barw panującą w fabrykach czy zakładach – stąd rozmiłowanie w różnych odcieniach szarości, a im bliżej odcieni betonu, tym lepiej. Styl loftowy to także czerń i biel. 

Ściany pomaluj na szary kolor, który możesz złamać miedzianymi bądź niebieskimi dekoracjami, aby wprowadzić więcej przytulnych akcentów. Industrialna aranżacja wnętrza lubi naturalną czerwień cegieł. Ceglane ściany tworzą wyjątkowy klimat i doskonale łączą się z szarymi odcieniami.

Domyślamy się jednak, że na przykład mieszkańcy bloku nie będą mogli nagle stworzyć sobie ceglanych ścian. Mogą za to eksperymentować z płytkami wyciętymi z cegły. Całość zwieńczy naturalny kolor drewnianych elementów. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to śmiało możemy pomalować ściany, używając bieli lub szarości. Wtedy nasz salon loft nabierze cech nowojorskiego studio!

Podwójna rola świateł 

Styl loft w salonie to także odpowiednie lampy, które nie tylko mają za zadanie dobrze oświetlić wnętrze, ale również stać się ważnymi dekoracjami. I tutaj znów trzeba postawić na minimalizm i industrialną konieczność.

Nie bójmy się gołych żarówek wiszących na linkach czy kablach. Ciekawym pomysłem jest też połączenie żarówek z instalacjami z metalu, aby stworzyć klimat industrialnego wnętrza fabryki. Salon loft inspiruje, aby do wnętrza wprowadzić regulowane kinkiety z przegubami, które można wyginać według własnej preferencji, aby oświetlić wybrane przez nas miejsce. 

Na suficie można zawiesić proste żyrandole, np z trzema źródłami światła. Pamiętajmy jednak o barwie żyrandoli, czyli zdecydowanie szare odcienie, białe barwy lub czarne wykończenia.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zumba w domu? Dlaczego nie!
Zumba w domu? Dlaczego nie!
Jesień w gorących rytmach? Weź udział w warsztatach zumby!
SWIMWEAR – nowa kolekcja strojów kąpielowych od Sinsay
SWIMWEAR – nowa kolekcja strojów kąpielowych od Sinsay
Najnowsza kolekcja marki przypomina, że lato coraz bliżej.
Drzwi wejściowe do mieszkania
Drzwi wejściowe do mieszkania
W każdym bloku czy apartamentowcu drzwi wejściowe do mieszkania to jeden z centralnych momentów twórczych wspólnych przestrzeni komunikacyjnych. Należy zdać sobie sprawę, że nawet wewnętrzne przestrzenie publiczne mają bardzo istotny wpływ na jakość architektoniczną domu.
Ostatnie wpisy